"ללא מדים" - קובי בר

אלינה גרינשפון אתר פלוגה י' מגדוד 79, במחנה, 2.7.2010 04.07.2010 00:49
קובי בר

קובי בר


(59) הוא עוזר רע"ן משאבי אנוש במרכז השיקום והאחזקה (מש"א 7000) של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה. הוא מתגורר בחולון, נשוי ואב לשלוש בנות. קובי בר הוא אחיו של ג'ורג' (הרצל) ברגיג ז"ל חלל הפלוגה. "ללא מדים" הוא מדור קבוע בעיתון במחנה המביא את סיפורם של אזרחים עובדי צה"ל.1) חמישה חומשי חימוש

"אני חימושניק בכל רמ"ח איברי. התגייסתי לחיל ב–1970, וצמחתי בו עד לדרגת סא"ל. אחרי שהשתחררתי למדתי משאבי אנוש ומִנהל עסקים. במהלך חיפוש העבודה, נתקלתי במקרה בתפקיד הזה - וחזרתי למש"א.

"חוץ מזה, אנחנו משפחת חימוש מובהקת: הכרתי את אשתי כשהייתה ע"צית בחיל. שתי בנותינו שירתו בחטיבה הטכנולוגית (חט"ל), והבת הקטנה משרתת כרל"שית ראש החט"ל".

2) זיכרון אח

"זהו צילום של אחי, ג'ורג' (הרצל) ברגיג ז"ל. בזמן מלחמת יום הכיפורים הייתי קצין חימוש בגדוד 630 (הנדסה ימית), ואחי שירת במקביל כחייל בשריון. הוא נהרג כבר ביום הראשון ללחימה, אבל במשך חצי שנה לא ידענו מה קרה לו והוא הוכרז כנעדר. כשגופתו הוחזרה, שמחתי שלהורים שלי יש לפחות אפשרות לסגור מעגל".

3) עמל כפיים

"זוהי תעודת יקיר בית–הספר 'עמל מש"א' שקיבלתי לאחרונה. הקשר עם בית–הספר הוא רק אחד מתפקידיי. ב–17 השנה האחרונות אני משמש עוזר רע"ן משאבי אנוש, ובינתיים התחלפו מעליי כבר שמונה רע"נים. מתוקף תפקידי אני פועל כפרויקטור של כל תחום הארגון והניהול, עורך ביקורות בינוי, מרכז את נושא הדת ביחידה ועוד. אני אוהב את המגע היומיומי והעשיר עם אנשים, זה משמח אותי להגיע לעבודה בכל בוקר".

4) אצטדיון האורווה

"מזה עשור שאני אוסף פסלונים של סוסים. יש לי כמאה פריטים מכל העולם, מברונזה, מזכוכית ומעץ. אני אוהב את החיה הזו והיא מאוד מתאימה לאופי שלי - פעילה, רצה וממהרת בדיוק כמוני. אשתי קוראת לוויטרינה שבה אני מחזיק את הפסלונים 'האורווה'".

5) ילדים של החיים

"בכל יום שישי אמי הייתה לוקחת בדיוק קערה כזו, ממלאת אותה בקוסקוס וקצת קציצות, ושולחת אותי ואת אחי לאישה ענייה אחת. הייתי רואה את ילדיה מתנפלים על הקערה ברעב, וזה גרם לי להבין שתמיד יכול להיות יותר גרוע.

"אנחנו גדלנו בעוני קשה מאוד, עם תשעה ילדים בבית, אבל להם היה אפילו יותר קשה. ערך הנתינה שקיבלתי בבית מנחה אותי עד היום, ולכן אני ממשיך להתנדב למילואים, כקצין קשר למשפחות שכולות".attachment ׳§׳•׳‘׳™ ׳‘׳¨ ׳œ׳œ׳ ׳ž׳“׳™׳ 02072010-s.pdfהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה