על הספר "פלוגה י' בסופה"

משה גבעתי 09.01.2011 00:32
משה גבעתי

משה גבעתי


הספר עשוי להיות לעזר לכל מי שירצה ללמוד יותר על המלחמה בחזית הדרום, למשל תלמידי מכללות צה"ל, סטודנטים למקצועות צבאיים באוניברסיטה, חוקרים שכותבים על חזית הדרום ועוד.

1. קבל את מלוא הערכתי לאתר הגבורה שהקמת. זהו אתר חשוב שיש בו מידע רב וחיוני לכל מי שמתעניין במורשת הקרב של צה"ל.
2. להלן הערותיי לספר:
א. חשיבותו של הספר מוגדרת במטרה לשמה נכתב: לספר את סיפורה של פלוגה י ולהנציח את זכר הנופלים. ללא ספק מסייע הספר לאנשי הפלוגה להבין את שעבר עליהם, אולי אף מקל על חלק מהם מבחינה רגשית ונפשית והוא חשוב ביותר למשפחות הנופלים. זו דרך נוספת להנצחת יקיריהם. לצערי, עד היום נכתבו מעט מדיי ספרים על יחידות שלחמו במלחמת יום  הכיפורים.
ב.  התחקיר שערכת בקרב אנשי הפלוגה לצורך כתיבת הספר מקיף וראוי להערכה.
ג. הספר עשוי להיות לעזר לכל מי שירצה ללמוד יותר על המלחמה בחזית הדרום, למשל תלמידי מכללות צה"ל, סטודנטים למקצועות צבאיים באוניברסיטה, חוקרים שכותבים על חזית הדרום ועוד.
ד. חוששני שהספר אינו קל לקריאה בשל הסגנון שבחרת, קרי, פחות מדיי רקע ותיאורי קרבות, לעומת ציטוטים רבים מדיי וארוכים מדיי. את תיאור הקרבות היית אתה צריך לכתוב ולשלב בו ציטוטים כדי לחזק את התיאור או כדי להוסיף לו צבע. לא כותבים מהלכי קרבות לפי עדויות. לוחמים פשוטים עפ"י רוב אינם מבינים את מלוא תמונת הקרב, לצערי גם מרבית המפקדים אינם מבינים אותה בזמן אמיתי. חלקם לא מבינים אותה גם עשרות שנים לאחר מכן.
ה. היה עדיף להקדים לתיאור קורות הפלוגה תיאור רקע על גזרת התעלה, על היערכות הצבא המצרי ועל היערכות כוחות צה"ל. להמשיך בתיאור קצר של מהלכי המלחמה בחזית הדרום מתחילתה ועד לסופה ואז לשלב את קורות הפלוגה ולוחמיה בלחימה.
3. נמסרו עוד הערות טכניות
ברגשי כבוד
משה גבעתיהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה